Narty wodne

idealna letnia, wodna rozrywka

200 metrów od Ośrodka znajduje się wyciag do nart wodnych. Na cały kompleks narciarski składają się: elektryczny wyciąg linowy /1000 m/ stalowa lina z zaczepami dla 13 narciarzy. platforma startowa z ruchomym pomostem, pomost widowkowy z trybunami, budynek socjalno-sanitarny z wc, prysznicami, wypożyczalnią, pomieszczeniem do wypoczynku, kładka z wieżą schodową i windą, wykfalifikowana kadra instruktorów.

Prywatna plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego i pomostem

Wszystko blisko hotelu nad jeziorem Szelment. Proponoujemy możliwość wypożyczenia:

  • rowerów wodnych
  • łódek
  • kajaków

Serdecznie zapraszamy!

Narty zimowe

Idealna zimowa rozrywka na stoku

Kilkaset metrów od Ośrodka znajduje się stok narciarski, na którym zawodowcy oraz amatorzy śnieżnych szaleństw będę mogli spędzać długi godziny na nartach oraz snowboardzie.

Park Linowy Twierdza Jaćwingów

Położony jest w samym sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy Górą Zamkową i Cisową, nad jeziorem Jeglówek. Park linowy obejmuje 4 trasy linowe o różnym stopniu trudności a jedna z nich została specjalnie przygotowana dla najmłodszych.
Atrakcją są zjazdy tyrolskie o długości 420m – jedne z najdłuższych w Polsce.

Specjalistyczny sprzęt alpinistyczny dostaniesz przed wejściem. Niepotrzebne tu są specjalne umiejętności a jedynie dobre chęci a wspaniała i niezapomniana zabawa będzie gwarantowana.

Adres: Udziejek 18, 16-404 Jeleniewo

Kontakt: tel. +48 888 632 335

twierdzajacwingow.pl

Wioska Wesołych Wędrowców

Pierwsza z 7 wiosek bajek na Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny, która zapewni wspaniałą zabawę dla całej rodziny! Można tu spotkać Janka Wędrowniczka oraz Podziomka - postacie z bajek Marii Konopnickiej, oraz usłyszeć legendę o Siei Wigierskiej. Zajęcia o charakterze edukacyjno-zabawowym są prowadzone przez animatora. Dzięki uczestnictwu w zabawie dzieci poznają zagadki z życia wsi, sztukę robienia mąki oraz tajemnice meteorologii – w tym największy termometr tradycyjny – zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa.

Adres:
Ośrodek Maniówka, Nowa Wieś 9 k. Suwałk
Czynne codziennie w godz. 8:00-20:00

Kontakt: tel. 87 565 63 55, +48 690 519 644

www.basniowyszlak.pl

Osada Jaćwiesko-Pruska w miejscowości Oszkinie

Odtwarza elementy prastarej historii i cywilizacji naszych przodków. Prowadzone tu zajęcia mają charakter edukacyjno-rekreacyjny, prezentujący zwyczaje i tradycje Bałtów – ludów zamieszkujących niegdyś południowo-wschodnie wybrzeża Morza Bałtyckiego. Oferta obejmuje zwiedzanie drewnianego Grodu pruskiego z XIII w.., Lauksu pruskiego drewniano-glinianego z XIII w. i kamienno-ceglano-drewnianego Zamku Bałtów.

Adres:
Oszkinie 42, 16-515 Puńsk
Czynna codziennie w godz. 9:00-17:00 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym)

Kontakt: tel. 87 5161 235 lub 603 977 637
e-mail: tvankste@o2.pl

Wigierska Kolej Wąskotorowa

Trasa kolejki prowadzi wzdłuż południowego brzegu jeziora Wigry. Przejazdy odbywają się bez względu na pogodę. W składzie turystycznego pociągu znajdują się tzw. „letniaki” czyli wagony odkryte oraz wagony zakryte, które oferują schronienie w czasie deszczu.

Adres:
Płociczno-Tartak 40, 16-402 Suwałki

Kontakt: tel. 87 563 92 63, 691 164 622 lub 603 165 390,

www.augustowska.pl

Góra Jesionowa

Wznosi się w pobliżu południowo-wschodniego krańca jeziora Szelment Wielki, za wsią Leszczowo. Na górze można było spotkać trenujących lotniarzy. Przed wojną u podnóża góry stanęło Centrum Szkolenia Szybowcowego. Z tamtego okresu pozostał budynek ówczesnej bazy noclegowej i dydaktycznej, dzisiaj to właśnie Centrum SZELMENT!

Góra Zamkowa

znajduje się 3 km od Szurpił. Otaczają ją ze wszystkich stron jeziora: Szurpiły, Tchliczysko, Jeglóweczek oraz Jeglówek. Góra ta jest jednym z najurokliwszych miejsc na Suwalszczyźnie - odludnym, cichym, osnutym legendami, z baśniowym krajobrazem.

Wiadukty kolejowe w Stańczykach

Zabytkowe wiadukty kolejowe w Stańczykach nieczynnej linii Gołdap - Żytkiejmy (31 km) - jedne z najwyższych w Polsce - długość 200 m i wysokość 36 m. Konstrukcja żelbetonowa, o pięciu przęsłach z łukami o długości 15 m każdy. Most północny zbudowany został w latach 1912-1914, a południowy w okresie od 1923 do 1926. Wykorzystywane do niedawna przez entuzjastów sportów ekstremalnych do skoków na bungee.

Suwalski Park Krajobrazowy

utworzono 12.I.1976 roku jako pierwszy w Polsce. Obejmuje on Pojezierze Północno-Suwalskie na terenach gmin: Jeleniewo, Rutka-Tartak, Wiżajny, Przerośl. Powierzchnia parku wynosi 6284 ha. Suwalski Park Krajobrazowy określany bywa jako "muzeum geomorfologiczne", ponieważ znajdują się tutaj liczne głazowiska, stoki wyniesień, geologiczne formy rzeźby terenu, strumyki, rzeki, mieszane lasy.

Jezioro Czarna Hańcza

najgłębsze jezioro w Polsce i na Niżu Środkowo- Europejskim (108,5 m). Typowy zbiornik rynnowy o powierzchni 305 ha, długości prawie 5 km i max szerokości 1 km. Lustro wody znajduje się na wysokości 227 m n.p.m. Brzegi pokryte licznymi głazami, w większości strome i wysokie, linia brzegowa urozmaicona malowniczymi zatokami i półwyspami. Spośród ryb występuje tu m.in. głowacz pręgopłetwy, sieja, sielawa.

Galeria atrakcji Suwalszczyzny